Dotacje na salon stylizacji paznokci, dotacje na działalność gospodarczą Śląsk

Dotacje na salon stylizacji paznokci, dotacje na działalność gospodarczą Śląsk

Dotacje na salon stylizacji paznokci, dotacje na działalność gospodarczą Śląsk

Kosmetyka – tak to jest to co kocham, często słyszę to od moich kursantek. Wtedy zawsze potarzam, że sukces w tej branży odnoszą tylko ci najlepsi, z profesjonalnym przygotowaniem i profesjonalnym zapleczem. Zapleczem, czyli sprzętem, produktami i kadrą – jednym słowem profesjonalnym salonem kosmetycznym. Jeżeli masz środki finansowe na start, to połowa sukcesu. Pozostaje wybrać funkcjonalny lokal, odpowiednie produkty, zaplanować kampanię reklamową (lokalną) i start – czas pokaże. A co jeżeli nie masz środków na start? Tu należy zastanowić się jaki rodzaj działalności to twój priorytet. Pod pojęciem „salon kosmetyczny” kryje się wiele. Można otworzyć SPA (bardzo kosztowne), salon odnowy (lasery, medycyna estetyczna) – też drogo, studio stylizacji czyli zabiegi manicure, pedicure, make up. Ta ostatnia forma salonu kostycznego jest najczęściej wybierana. Po pierwsze ze względu na personel – zdecydowanie niższe koszty utrzymania, po drugie na lokalizację – bardziej popularna forma w mniejszych miejscowościach i po trzecie na wkład finansowy – unikamy zakupów drogich sprzętów kosmetycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z biegiem lat i wypracowanej pozycji na rynku rozwijać swój biznes.

Skąd można pozyskać środki na rozpoczęcie działalności salonu kosmetycznego?

Najpopularniejsza forma do dotacje z Urzędu Pracy oraz dotacje unijne. Przy dotacjach z Urzędu Pracy konieczność to mieć status osoby bezrobotnej, przy dotacjach unijnych nie zawsze jest taki wymóg. Warto pamiętać, że większe szanse na dotacje na salon kosmetyczny mamy posiadając już wykształcenie kierunkowe lub udokumentowane kursy i szkolenia kosmetyczne. Poniżej postaram się opisać różnicę pomiędzy dotacjami na działalność gospodarczą.

Urząd Pracy – zazwyczaj dotacje uruchamiane kilka razy w roku, kwota dofinansowania to ok 20 000 – 24 000 tys. Na przykładzie Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie:

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie ogłasza nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej do wysokości 27.000,00 zł. O przyznaniu dofinansowania decyduje wynik oceny merytorycznej wniosków oraz kolejność ich złożenia do wyczerpania limitu środków przyznanych Powiatowemu Urzędowi Pracy w Będzinie na ten cel. Dotacja na działalność Będzin, dotacja na salon kosmetyczny Będzin.

Unia Europejska – tu należy poszukiwać odpowiedniego programu i operatora. Zazwyczaj kwoty są znacznie większe niż w przypadku Urzędu Pracy i wynoszą ok 40 000 zł. Dotacje są w formie bezzwrotnej lub w formie pożyczki. Jeżeli poszukujesz dotacji unijnej na salon kosmetyczny, napisz może będziemy w stanie ci pomóc. Dotacje unijne na salon kosmetyczny Śląsk.