Efekt matowych paznokci

Efekt matowych paznokci

Pisałam już o manicure hybrydowym, który jest niezwykle popularny wśród klientek mających możliwość ogromnego wyboru spośród bogatej palety kolorów w różnych odcieniach. Aby klasyczna stylizacja zyskała nieco ekstrawagancji i osobliwości proponuję zastosowanie efektu matowego, który idealnie komponuje się z połyskującymi, błyszczącymi paznokciami. Mat cieszy się uznaniem wśród pań ponieważ prezentuje się oryginalnie i może być doskonałą bazą pod wiele inspiracji. Jak stworzyć idealny manicure hybrydowy z efektem matowym? Jest na to kilka prostych sposobów! Pierwszy sposób polerka – wykonujemy klasyczny manicure hybrydowy nakładając na wybrane paznokcie top. Efekt uzyskujemy przy pomocy polerki, którą matowimy utwardzony top. Na koniec pędzlem lub szczoteczką usuwamy pyłek i gotowe! Prawda, że to proste? 🙂
Drugi sposób – akryl clear. Podobnie jak w pierwszym sposobie zaczynamy od wykonania manicuru hybrydowego z użyciem topu. Paznokcie, które mają być matowe nie przemywamy warstwą dyspersyjną. Ważne jest aby precyzyjnie i dokładnie rozprowadzić top na całym paznokciu, w przeciwnym razie mat nie będzie idealny. Lepki paznokieć obsypujemy dokładnie przezroczystym akrylem, nadmiar strzepujemy i wkładamy do lampy. Na koniec odpylamy resztki akrylu szczoteczką i uzyskujemy pożądany efekt. Powinniśmy pamiętać, że akryl ma być bardzo miałki ponieważ w innym przypadku pozostaną ślady proszku na paznokciach.
Trzeci sposób –  to matowy top hybrydowy. Przygotowujemy paznokcie i skórki wokół nich nadając im odpowiedni kształt pilniczkiem oraz delikatnie matując ich płytkę, odtłuszczając je. Następnie malujemy paznokcie cienką warstwą bazy utwardzając ją w lampie, pamiętając o tym aby nie przemywać lepkiej warstwy. Nakładamy dwie warstwy lakieru hybrydowego i ponownie utwardzamy je w lampie UV lub LED również nie przemywając warstwy dyspresyjnej. Matowy top używamy na paznokciach, które mają już efekt matu, utwardzamy w lampie a na koniec przemywamy warstwę dyspersyjną cleanerem. Na pozostałe paznokcie nakładamy zwykły top, utwardzamy, przemywamy i voilà! Matowe paznokcie gotowe.
Jednak najlepszym sposobem jest użycie elastycznego, matowego topu hybrydowego SPN 801 MATT TOP NO WIPE UV LAQ 8M dedykowanego do matowienia lakierów hybrydowych UV LaQ. Top idealnie współgra z hybrydą, tworząc elastyczną i dobrze pracującą z paznokciem powłokę. Matt Top no wipe UV LaQ jest niezwykle delikatny dla naturalnej płytki, dzięki czemu może być stosowany przez osoby z wrażliwą, a nawet atopową skórą. Zapewnia on piękne satynowe wykończenie i chroni paznokcie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
Podane sposoby można oczywiście wykorzystać także w przypadku stylizacji paznokci metodą żelową. Klasyczny manicure matowy prezentuje się elegancko i oryginalnie ale można oczywiście dodać do niego zdobienia i wzorki lub ozdobić go np. samymi cekinami. Inspiracji może być naprawdę wiele!
Aby poznać szczegóły i wprawić się w wykonywaniu manicuru hybrydowego również z efektem matowym polecam szkolenie stylizacji paznokci w Akademii Geishy  SPN Nails Professional. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły. Zdobądź wiedzę, umiejętności i certyfikat. Instruktor SPN Paulina Słowik, pomoże Ci w uzyskaniu nowych umiejętności.
NAUCZ SIĘ JAK WYKONAĆ RÓŻNE STYLIZACJE PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ZDOBĄDŹ CERTYFIKAT
Skontaktuj się z nami Instruktor SPN Paulina Słowik 693 979 565